Левски София - резултати, класирания, футболисти, треньори, юноши, статистика по сезони

Павел Панов - треньор

Павел Георгиев Панов

Националност България
Роден (на 67 г.)
Пост треньор
Юноша на -

Кариера в Левски

Сезон Шампионат Национална купа Евротурнири Общо
П Р З П Р З П Р З М П Р З
1986/1987 - - - - - - 2 0 3 - - - -
1989/1990 - - - - - - - - - - - - -
1990/1991 - - - - - - - - - - - - -
Всички - - - - - - 2 0 3 - - - -

Мачове - Първи отбор

Сезон Дата Резултат
1989/1990 07.04.1990 Левски (София) 2:2 ЦСКА (София)
1989/1990 31.03.1990 Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1 Левски (София)
1986/1987 30.05.1987 ЦСКА (София) 1:0 Левски (София)
1986/1987 18.03.1987 Левски (София) 0:2 Реал (Сарагоса)
1986/1987 14.03.1987 Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0 Левски (София)
1986/1987 04.03.1987 Реал (Сарагоса) 2:0 Левски (София)
1986/1987 23.11.1986 Левски (София) 0:1 ЦСКА (София)
1986/1987 05.11.1986 Вележ (Мостар) 4:3 Левски (София)
1986/1987 22.10.1986 Левски (София) 2:0 Вележ (Мостар)
1986/1987 01.10.1986 Левски (София) 2:0 Б1903 (Копенхаген)
1986/1987 13.09.1986 Левски (София) 4:2 Локомотив 1926 (Пловдив)

Павел Панов е роден на 16 септември 1950 г. в София. Започва да играе футбол през 1960 г. в детския отбор на столичния „Септември“, преминава през юношеския и мъжкия състав на същия отбор. От 1968 г. е в представителния отбор на „Спартак“ (София), а след обединението с Левски София на следващата година - неизменно в „Левски-Спартак“, с който печели 5 пъти Купата на Съветската армия и 4 пъти шампионската титла. Играл е и в Арис Солун и Хасково. Играл е над 300 срещи в „А“ група, отбелязал е повече от 130 гола. Футболист №1 за 1977 г., бил е и голмайстор на елитната група, няма играч с повече от петте негови точни попадения във финалите за Купата на Съветската армия. Участва във всички национални състави (44 - „А“, 3 - „Б“, 31 - младежки до 23 години, 28 - юношески), като в тези срещи е отбелязал общо 43 гола (13 за „А“ отбора, 10 за младежкия тим до 23 години и 20 за юношеския). Седем пъти е бил капитан на представителния състав на страната, голмайстор е на юношеския национален отбор с 20 гола, достигнал е до четвъртфинали в европейските клубни турнири. Отбелязал е общо 21 гола в тези турнири, което представлява рекорд: 3 в турнира за КЕШ, 8 - за КНК, 10 - за Купата на УЕФА. Помощник-треньор в Левски, начело на „сините" през 1986-1987 (четвъртфинал за КНК) и от 1989 до 1990 г. Треньор на младежкия национален отбор, Ботев Пловдив, Септември, Локомотив София.