Левски София - резултати, класирания, футболисти, треньори, юноши, статистика по сезони

Люпко Петрович - треньор

Люпко Петрович (Ljupko Petrović)

Националност Сърбия
Роден (на 70 г.)
Пост треньор
Юноша на -

Кариера в Левски

Сезон Шампионат Национална купа Евротурнири Общо
П Р З П Р З П Р З М П Р З
1999/2000 13 1 1 2 0 1 2 3 1 24 17 4 3
2000/2001 16 2 1 6 0 1 - - - 26 22 2 2
2001/2002 3 1 1 - - - 1 4 1 11 4 5 2
2016/2017 7 3 0 1 0 0 0 2 0 13 8 5 0
Всички 39 7 3 9 0 2 3 9 2 74 51 16 7

Мачове - Първи отбор

Сезон Дата Резултат
2016/2017 15.10.2016 ЦСКА-София (София) 1:1 Левски (София)
2016/2017 02.10.2016 Левски (София) 2:0 Дунав 2010 (Русе)
2016/2017 26.09.2016 Локомотив (Горна Оряховица) 0:1 Левски (София)
2016/2017 22.09.2016 Царско село 2015 (София) 0:2 Левски (София)
2016/2017 17.09.2016 Левски (София) 2:0 ОФК Пирин (Благоевград)
2016/2017 10.09.2016 Нефтохимик Бс 1962 (Бургас) 1:2 Левски (София)
2016/2017 28.08.2016 Левски (София) 4:0 Верея (Стара Загора)
2016/2017 21.08.2016 Славия 1913 (София) 0:4 Левски (София)
2016/2017 13.08.2016 Левски (София) 1:0 Лудогорец 1945 (Разград)
2016/2017 07.08.2016 Локомотив 1926 (Пловдив) 2:2 Левски (София)
2016/2017 31.07.2016 Левски (София) 0:0 Монтана 1921 (Монтана)
2016/2017 21.07.2016 Левски (София) 1:1 Марибор (Марибор)
2016/2017 14.07.2016 Марибор (Марибор) 0:0 Левски (София)
2001/2002 07.11.2001 Литекс (Ловеч) 2:0 Левски (София)
2001/2002 08.09.2001 Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1 Левски (София)
2001/2002 25.08.2001 Левски (София) 2:0 Локомотив 1926 (Пловдив)
2001/2002 22.08.2001 Левски (София) 1:1 Галатасарай (Истанбул)
2001/2002 11.08.2001 Левски (София) 1:0 Черно море (Варна)
2001/2002 08.08.2001 Галатасарай (Истанбул) 2:1 Левски (София)
2001/2002 04.08.2001 Левски (София) 1:0 Берое (Стара Загора)
2001/2002 01.08.2001 Бран (Берген) 1:1 Левски (София)
2001/2002 25.07.2001 Левски (София) 0:0 Бран (Берген)
2001/2002 18.07.2001 Железничар (Сараево) 0:0 Левски (София)
2001/2002 11.07.2001 Левски (София) 4:0 Железничар (Сараево)
2000/2001 27.05.2001 Велбъжд (Кюстендил) 2:1 Левски (София)
2000/2001 19.05.2001 Левски (София) 6:0 Черно море (Варна)
2000/2001 11.05.2001 Ботев (Пловдив) 1:4 Левски (София)
2000/2001 06.05.2001 Левски (София) 3:0 Нефтохимик 1962 (Бургас)
2000/2001 02.05.2001 Левски (София) 1:0 Литекс (Ловеч)
2000/2001 28.04.2001 Локомотив (София) 0:2 Левски (София)
2000/2001 22.04.2001 Левски (София) 2:1 ЦСКА (София)
2000/2001 18.04.2001 Литекс (Ловеч) 4:0 Левски (София)
2000/2001 14.04.2001 Миньор (Перник) 0:4 Левски (София)
2000/2001 07.04.2001 Левски (София) 2:1 Спартак 1918 (Варна)
2000/2001 04.04.2001 Ботев (Пловдив) 1:2 Левски (София)
2000/2001 31.03.2001 Хебър (Пазарджик) 0:1 Левски (София)
2000/2001 17.03.2001 Левски (София) 4:0 Черноморец (Бургас)
2000/2001 14.03.2001 Славия 1913 (София) 0:0 Левски (София)
2000/2001 10.03.2001 Левски (София) 2:1 Литекс (Ловеч)
2000/2001 04.03.2001 Левски (София) 3:0 Берое (Стара Загора)
2000/2001 24.02.2001 Левски (София) 4:0 Ботев (Пловдив)
2000/2001 02.12.2000 Левски (София) 3:0 Дунав 2010 (Русе)
2000/2001 26.11.2000 Левски (София) 2:0 Велбъжд (Кюстендил)
2000/2001 21.11.2000 Дунав 2010 (Русе) 0:1 Левски (София)
2000/2001 18.11.2000 Черно море (Варна) 0:3 Левски (София)
2000/2001 11.11.2000 Левски (София) 3:0 Ботев (Пловдив)
2000/2001 04.11.2000 Сокол (Марково) 1:2 Левски (София)
2000/2001 28.10.2000 Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:1 Левски (София)
2000/2001 20.10.2000 Левски (София) 1:0 Локомотив (София)
2000/2001 15.10.2000 ЦСКА (София) 1:1 Левски (София)
1999/2000 08.12.1999 Литекс (Ловеч) 3:1 Левски (София)
1999/2000 04.12.1999 Пирин (Благоевград) 0:1 Левски (София)
1999/2000 28.11.1999 Левски (София) 4:1 Ботев (Пловдив)
1999/2000 20.11.1999 Добруджа 1919 (Добрич) 0:1 Левски (София)
1999/2000 15.11.1999 Велбъжд (Кюстендил) 1:3 Левски (София)
1999/2000 10.11.1999 Левски (София) 2:0 Литекс (Ловеч)
1999/2000 07.11.1999 Левски (София) 4:1 Славия 1913 (София)
1999/2000 04.11.1999 Ювентус (Торино) 1:1 Левски (София)
1999/2000 31.10.1999 ЦСКА (София) 1:0 Левски (София)
1999/2000 27.10.1999 Искър (София) 2:4 Левски (София)
1999/2000 24.10.1999 Левски (София) 4:1 Миньор (Перник)
1999/2000 21.10.1999 Левски (София) 1:3 Ювентус (Торино)
1999/2000 03.10.1999 Левски (София) 2:0 Нефтохимик 1962 (Бургас)
1999/2000 30.09.1999 Левски (София) 3:0 Хайдук (Сплит)
1999/2000 24.09.1999 Литекс (Ловеч) 1:1 Левски (София)
1999/2000 19.09.1999 Левски (София) 6:0 Беласица (Петрич)
1999/2000 16.09.1999 Хайдук (Сплит) 0:0 Левски (София)
1999/2000 11.09.1999 Берое (Стара Загора) 0:1 Левски (София)
1999/2000 29.08.1999 Левски (София) 3:0 Локомотив (София)
1999/2000 26.08.1999 Левски (София) 2:0 Апоел (Никозия)
1999/2000 21.08.1999 Левски (София) 5:0 Спартак 1918 (Варна)
1999/2000 15.08.1999 Шумен 2010 (Шумен) 1:4 Левски (София)
1999/2000 12.08.1999 Апоел (Никозия) 0:0 Левски (София)
1999/2000 06.08.1999 Левски (София) 2:0 Черноморец (Бургас)

Люпко Петрович е роден на 15 май 1947 г. в Брусница. Като нападател игра в „Осиек“ от 1967 до 1979 г., където вкара 159 гола, както и в „Бъфало“ (САЩ) от 1979 до 1981 г. Беше треньор на „Осиек“ от 1984 до 1987 г., „Спартак“ (Суботица), „Войводина“ от 1987 до 1989 г. и от декември 2008 до март 2009 г. (шампион през 1989 г.), „Рад“ през 1989 - 1990 г., „Цървена звезда“ през 1990 - 1991 г., през 1994 - 1995 г. и от юли до септември 2004 г. - носител на Купата на европейските шампиони през 1991 г., шампион през 1991 и 1995 г., носител на купата през 1995 г. Беше начело на „Еспаньол“, „Пенярол“ през 1992 г., ПАОК през 1992 - 1993 г., „Олимпиакос“ през 1993 г., „Ал Ахли“ (ОАЕ) през 1998 - 1999 г.

През есента на 1999 г. беше треньор на Левски София и имаше съществен принос в успехите на тима в първенството и в турнира за Купата на УЕФА, където „сините“ преодоляха последователно кипърския „Апоел“ и хърватския „Хайдук“ (Сплит) преди да отстъпят достойно на прочутия „Ювентус“. През 2000 г. Люпко ръководи „Шенхуа“ Шанхай, а от есента на същата година до 10 септември 2001 г. отново бе треньор на „Левски“. Със „сините“ бе шампион през 2001 г. и достигна до третия предварителен кръг на Шампионската лига, след като „сините“ отстраниха босненския „Железничар“ и норвежкия „Бран“, като само един гол срещу „Галатасарай“ не достигна за заветното влизане в европейския елит.

През 2002 г. бе треньор на „Гуо Ан“ (Пекин), с който спечели второ-трето място. През 2003 г. бе начело на „Хюндай“ (Пекин), с който спечели купата през 2003 г. От февруари до юни 2004 г. и от юни 2005 до юни 2007 г. бе начело на „Литекс“, с който спечели купата през 2004 г. и класира тима в групите за Купата на УЕфА през 2005 г. Беше директор на треньорската школа в Сърбия и Черна гора от декември 2004 до май 2005 г. После застана начело на ОФК „Београд“ от февруари до юни 2008 г., „Кроация“ (Сесвета) от юли до декември 2008 г., „Локомотива“ (Загреб) от септември 2010 до март 2011 г., „Тараз“ (Казахстан) от юли 2011 до 16 май 2013 г., а сега отново работи в Казахстан. Люпко е един от най-авторитетните специалисти на западната ни съседка, като дори само Купата на шампионите е достатъчен атестат за класата му.