Левски София - резултати, класирания, футболисти, треньори, юноши, статистика по сезони

Георги Василев - треньор

Георги Василев (Гочето)

Националност България
Роден (на 71 г.)
Пост треньор
Юноша на -

Кариера в Левски

Сезон Шампионат Национална купа Евротурнири Общо
П Р З П Р З П Р З М П Р З
1993/1994 22 5 1 8 0 0 1 1 2 40 31 6 3
1994/1995 26 1 3 1 2 1 0 0 2 36 27 3 6
2003/2004 18 3 1 2 3 1 1 2 2 33 21 8 4
Всички 66 9 5 11 5 2 2 3 6 109 79 17 13

Мачове - Първи отбор

Сезон Дата Резултат
2003/2004 15.05.2004 Ботев (Пловдив) 1:2 Левски (София)
2003/2004 08.05.2004 Левски (София) 2:0 Спартак 1918 (Варна)
2003/2004 05.05.2004 Марек 2010 (Дупница) 0:1 Левски (София)
2003/2004 01.05.2004 Левски (София) 6:0 Пирин Благоевград (Благоевград)
2003/2004 24.04.2004 ЦСКА (София) 1:2 Левски (София)
2003/2004 16.04.2004 Левски (София) 1:0 Славия 1913 (София)
2003/2004 10.04.2004 Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:1 Левски (София)
2003/2004 03.04.2004 Левски (София) 3:0 Локомотив 1926 (Пловдив)
2003/2004 28.03.2004 Черно море (Варна) 0:0 Левски (София)
2003/2004 20.03.2004 Левски (София) 4:2 Беласица (Петрич)
2003/2004 14.03.2004 Родопа (Смолян) 2:1 Левски (София)
2003/2004 11.03.2004 Левски (София) 3:0 Локомотив (София)
2003/2004 07.03.2004 Левски (София) 1:1 Литекс (Ловеч)
2003/2004 03.03.2004 Левски (София) 2:4 Ливърпул (Ливърпул)
2003/2004 26.02.2004 Ливърпул (Ливърпул) 2:0 Левски (София)
2003/2004 20.02.2004 Видима-Раковски (Севлиево) 0:3 Левски (София)
2003/2004 14.02.2004 Левски (София) 3:0 Черноморец (Бургас)
2003/2004 18.12.2003 Локомотив 1926 (Пловдив) 3:0 Левски (София)
2003/2004 14.12.2003 Левски (София) 1:1 Локомотив 1926 (Пловдив)
2003/2004 10.12.2003 Левски (София) 4:1 Марек 2010 (Дупница)
2003/2004 07.12.2003 Левски (София) 3:1 Ботев (Пловдив)
2003/2004 03.12.2003 Марек 2010 (Дупница) 2:2 Левски (София)
2003/2004 30.11.2003 Спартак 1918 (Варна) 0:2 Левски (София)
2003/2004 27.11.2003 Левски (София) 0:0 Славия (Прага)
2003/2004 21.11.2003 Левски (София) 3:0 Марек 2010 (Дупница)
2003/2004 13.11.2003 Левски (София) 4:1 Вихрен 1925 (Сандански)
2003/2004 09.11.2003 Пирин Благоевград (Благоевград) 1:2 Левски (София)
2003/2004 06.11.2003 Славия (Прага) 2:2 Левски (София)
2003/2004 31.10.2003 Левски (София) 1:1 ЦСКА (София)
2003/2004 28.10.2003 Вихрен 1925 (Сандански) 0:0 Левски (София)
2003/2004 24.10.2003 Славия 1913 (София) 1:2 Левски (София)
2003/2004 19.10.2003 Левски (София) 3:0 Нефтохимик 1962 (Бургас)
2003/2004 15.10.2003 Левски (София) 4:0 Апоел (Рамат-Ган)
1994/1995 13.05.1995 Левски (София) 2:0 Локомотив 1926 (Пловдив)
1994/1995 02.04.1995 Левски (София) 3:0 ЦСКА (София)
1994/1995 20.11.1994 Левски (София) 8:0 Локомотив (София)
1994/1995 06.11.1994 Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4 Левски (София)
1994/1995 23.09.1994 ЦСКА (София) 1:7 Левски (София)
1994/1995 17.09.1994 Левски (София) 6:1 Ботев (Пловдив)
1994/1995 23.08.1994 Левски (София) 1:2 Олимпия (Любляна)
1994/1995 09.08.1994 Олимпия (Любляна) 3:2 Левски (София)
1993/1994 24.04.1994 ЦСКА (София) 1:4 Левски (София)
1993/1994 06.03.1994 Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1 Левски (София)
1993/1994 08.12.1993 Левски (София) 4:0 Берое (Стара Загора)
1993/1994 01.12.1993 Берое (Стара Загора) 0:1 Левски (София)
1993/1994 07.11.1993 Левски (София) 2:1 ЦСКА (София)
1993/1994 03.11.1993 Вердер (Бремен) 1:0 Левски (София)
1993/1994 20.10.1993 Левски (София) 2:2 Вердер (Бремен)
1993/1994 29.09.1993 Левски (София) 2:1 Рейнджърс (Глазгоу)
1993/1994 15.09.1993 Рейнджърс (Глазгоу) 3:2 Левски (София)
1993/1994 21.08.1993 Левски (София) 2:0 Локомотив 1926 (Пловдив)

Георги Василев е роден на 9 август 1946 г. в град Бобов дол, област Кюстендил. Кариерата си на футболист започва в "Струмска Слава" (тогава Червено знаме) Радомир. След това играе в "Сливен" през 1967 г., "Локомотив" (Горна Оряховица) през 1967 - 1968 г., "Марек" от 1967 до 1969 г. и "Етър" от 1969 до 1977 г. Веднага след края на състезателната си кариера става треньор на "Левски" (Стражица) в периода 1977 - 1979 г. След това дълги години е старши-треньор на Етър - между 1981 и 1984 г., както и в периода между 1986 и 1992 г. През 1991 г. печели шампионската титла на България.

Идва на „Герена" през лятото на 1993 г. и работи 2 сезона. И в двата "Левски" стана по убедителен начин шампион. Играеше привлекателно, атрактивно, атакуващо и печелеше повечето мачове с разгромни резултати. През 1993 - 1994 г. отборът грабна титлата и Купата на България и ознаменува с десети юбилеен златен дубъл своята 80-годишнина. Вторият в класирането ЦСКА бе изпреварен със 17 точки - рекордна разлика между шампион и подгласник в "А" група за всички времена.

През сезон 1994/1995 основният съперник "Локомотив" (София) бе изпреварен с 11 точки, победен два пъти, а единият от тях дори разгромен - с 8:0. Това също е рекорден резултат, какъвто никога не е регистриран в сблъсък между първия и втория в класирането. ЦСКА пък бе сразен със 7:1 и 3:0 и завърши на пето място, на цели 33 точки зад "Левски" - също рекордна дистанция между двата клуба в историята. Третият и много силен по това време тим на "Ботев" (Пловдив) пък загуби в единия мач срещу "Левски" с 1:6. И в двата сезона бяха подобрени клубните рекорди за най-много голове в един шампионат. В първия отборът вкара 78 попадения, а във втория 84. След тези грандиозни успехи, сред които трябва да прибавим и елиминирането в Европа на "Глазгоу Рейнджърс" през 1993 г. Георги Василев напусна клуба през лятото на 1995 г. и пое кипърския "Анортозис". От пролетта на 1996 г. и до края на 1997 г. водеше ЦСКА, като и с "червените" постигна златен дубъл през 1997 г. Единственият български треньор ставал шампион с 3 различни клуба. В Левски София се завърна през есента на 2003 г. и ръководи тима до май 2004 г., този път без да вземе трофей. Работил е още в "Локомотив" (София) през сезон 1998 - 1999 г., "Нефтохимик" през 2006 - 2007 г., "Несебър" през 2009 - 2010 г. и "Черноморец" (Бургас) през пролетта на 2011 г.

Постига успехи и в чужбина със скромния тим на "Унион" (Берлин). Там работи между 1999 и 2001 г. Успя да вкара тима от третото ниво на немския футбол във Втора Бундеслига и да го изведе до финал за Купата на Германия. Бил е треньор още на кипърския "Неа Саламина" през 2003 г. и гръцкия "Левадиакос" през сезон 2007-2008 г. Помощник треньор на Иван Вуцов в националния отбор в периода 1984 - 1986 г., с който бе на световното първенство през 1986 г. в Мексико.