Левски София - резултати, класирания, футболисти, треньори, юноши, статистика по сезони

Димитър Димитров - треньор

Димитър Петров Димитров (Херо)

Националност България
Роден (на 58 г.)
Пост треньор
Юноша на -

Кариера в Левски

Сезон Шампионат Национална купа Евротурнири Общо
П Р З П Р З П Р З М П Р З
1999/2000 10 4 1 4 0 1 - - - 20 14 4 2
Всички 10 4 1 4 0 1 - - - 20 14 4 2

Мачове - Първи отбор

Сезон Дата Резултат
1999/2000 09.06.2000 Левски (София) 1:0 Пирин (Благоевград)
1999/2000 03.06.2000 Ботев (Пловдив) 1:2 Левски (София)
1999/2000 31.05.2000 Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:2 Левски (София)
1999/2000 27.05.2000 Левски (София) 2:1 Добруджа 1919 (Добрич)
1999/2000 21.05.2000 Славия 1913 (София) 0:2 Левски (София)
1999/2000 13.05.2000 Левски (София) 1:0 ЦСКА (София)
1999/2000 06.05.2000 Миньор (Перник) 3:2 Левски (София)
1999/2000 03.05.2000 Велбъжд (Кюстендил) 1:0 Левски (София)
1999/2000 29.04.2000 Левски (София) 3:0 Велбъжд (Кюстендил)
1999/2000 22.04.2000 Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1 Левски (София)
1999/2000 18.04.2000 Левски (София) 6:1 Велбъжд (Кюстендил)
1999/2000 08.04.2000 Левски (София) 1:1 Литекс (Ловеч)
1999/2000 05.04.2000 Левски (София) 3:1 ЦСКА (София)
1999/2000 31.03.2000 Беласица (Петрич) 0:0 Левски (София)
1999/2000 25.03.2000 Левски (София) 2:0 Берое (Стара Загора)
1999/2000 22.03.2000 ЦСКА (София) 0:1 Левски (София)
1999/2000 17.03.2000 Локомотив (София) 1:1 Левски (София)
1999/2000 12.03.2000 Спартак 1918 (Варна) 0:1 Левски (София)
1999/2000 05.03.2000 Левски (София) 3:0 Шумен 2010 (Шумен)
1999/2000 26.02.2000 Черноморец (Бургас) 2:3 Левски (София)

Димитър Димитров е роден на 9 юни 1959 г. в Бургас. Като футболист играе в „А" група за „Черноморец" през сезон 1980 - 1981 г. и в „Академик" (София) през 1981-1982 г. Рано прекратява кариерата си поради контузия. От 1993 г. поема „Нефтохимик" (Бургас) и през следващата година го вкарва за първи път в историята му в „А" група. От 1994 до 1997 г. го води в „А" група и нанесе най-тежката загуба на „Левски" в елита за последния четвърт век - 1:5 през пролетта на 1996 г. През 1997 г. изведе „Нефтохимик" до второто място в „А" група. През сезон 1997 - 1998 г. става шампион на България с „Литекс", а от края на 1998 до края на 1999 г. е национален селекционер.

Стана треньор на Левски София през пролетта на 2000 г. и веднага го изведе до титлата и Купата на България. Преди спечелването на двата трофея победи три пъти ЦСКА в рамките на месец и половина. Въпреки това напусна клуба през лятото на 2000 г. Макар че бе канен неколкократно след това, до 100-годишния юбилей не се завърна на „Герена" поради лични и здравословни проблеми. Бил е старши треньор на „Велбъжд" (Кюстендил) през сезон 2000 - 2001 г., с който спечели бронзовите финали в първенството и достигна до финал за купата. Бе треньор още на „Локомотив" (Пловдив) в периода 2001 - 2003 г., отново на „Нефтохимик" през сезон 2003 - 2004 г. и „Черноморец" от 2011 година без прекъсване до началото на 2014 г.

В чужбина е ръководил клубове в Саудитска Арабия - „Ал Насър" през 2004 - 2005 г. и „Ал Кадисия" от 2009 до 2011 г., както и руския „Амкар" (Перм) в първата половина на 2009 г. Отборите му се отличават с атрактивна, технична, агресивна и резултатна игра. Години наред неговият „Нефтохимик" в средата на 90-те години бе сочен като отборът играещ най-привлекателен футбол и диктуващ футболната мода. В тежките условия, при които бе принуден да работи в „Черноморец" доказа усета си да намира много качествени чужденци, без за тях да се плаща трансферна сума.