Левски София - резултати, класирания, футболисти, треньори, юноши, статистика по сезони

Станимир Стоилов

Станимир Колев Стоилов (Мъри)

Националност България
Роден (на 50 г.)
Пост защитник
Юноша на Хасково (Хасково)

Кариера в Левски

Сезон Шампионат Национална купа Евротурнири Общо
Мачове Голове Мачове Голове Мачове Голове Мачове Голове
1990/1991 30 11 8 2 - - 38 13
1991/1992 26 7 9 7 1 0 36 14
1992/1993 - - - - - - - -
1993/1994 - - - - - - - -
1994/1995 27 13 2 1 2 1 31 15
1995/1996 - - - - - - - -
1996/1997 - - - - - - - -
1997/1998 - - - - - - - -
1998/1999 25 1 3 1 3 0 31 2
1999/2000 25 3 5 0 5 0 35 3
2000/2001 15 2 2 2 1 0 18 4
2001/2002 30 0 7 0 8 0 45 0
2002/2003 16 0 5 0 8 0 29 0
Всички 194 37 41 13 28 1 263 51

срещу Славия 1913 (София)

Турнир Мачове Минути Голове Дузпи Ж.К. Ч.К.
Шампионат 10 885 1 1 2 0

Статистика » мачове

Дата Резултат Минути Титуляр
12.09.1998 Славия 1913 (София) 0:0 Левски (София) 90 да
03.04.1999 Левски (София) 1:0 Славия 1913 (София) 90 да
07.11.1999 Левски (София) 4:1 Славия 1913 (София) 90 да
14.03.2001 Славия 1913 (София) 0:0 Левски (София) 75 да
02.11.2001 Славия 1913 (София) 0:0 Левски (София) 90 да
31.03.2002 Левски (София) 3:1 Славия 1913 (София) 90 да
06.04.2002 Левски (София) 3:1 Славия 1913 (София) 90 да
04.05.2002 Славия 1913 (София) 0:2 Левски (София) 90 да
24.08.2002 Славия 1913 (София) 2:5 Левски (София) 90 да
08.03.2003 Левски (София) 1:2 Славия 1913 (София) 90 да

Успехи с Левски

Успехи Сезони
Шампион на България 1994/1995; 1999/2000; 2000/2001; 2001/2002;
Носител на купата на България 1990/1991; 1991/1992; 1999/2000; 2001/2002; 2002/2003;
Футболист №1 на България (втори) 1999;

Вечна ранглиста по мачове

Всички турнири 19 място
Шампионат 24 място
Националната купа 15 място
Евротурнири 18 място

Вечна ранглиста по голове

Всички турнири 32 място
Шампионат 36 място
Националната купа 18 място
Евротурнири 44 място

Станимир Стоилов е роден на 13 февруари 1967 г. в Хасково. За Левски София игра между 1990 и 1992 г., през сезон 1994 - 1995 г., както и от 1999 до 2003 г., общо 8 сезона. Общо в тях изигра 194 шампионатни мача с 37 гола, 41 мача за Купата, в които вкара 13 гола, както и 28 мача в евротурнирите с 1 гол. Стана шампион през 1995, 2000, 2001 и 2002 г., като при последните 3 титли бе и капитан на отбора. Започна с номер 9 и играеше като нападател, а в последните години неизменно с номер 3 като защитник. Игра още за турския "Фенербахче" през 1992 и 1993 г., ЦСКА през пролетта на 1994 г., португалския "Кампомайорензе" между 1995 и 1997 г. и в "Славия" през сезон 1997 - 1998 г. За националния тим на България изигра 14 мача и вкара 3 гола.

Една година след като прекрати кариерата си през 2003 г. стана старши-треньор на "Левски". На поста остана между 2004 и началото на май 2008 г. В този период спечели две титли - 2006 и 2007 г., две купи - 2005 и 2007 г. и две Суперкупи - 2005 и 2007 г. Достигна до четвъртфиналите за Купата на УЕФА и класира отбора в Шампионската Лига през 2006 г. Най-успелият български треньор на клубно ниво за последните 20 години. Благодарение на него през 2006 г. "Левски" бе един от силните европейски отбори. Играеше с трайно владеене на топката и поддържаше почти постоянно контрола върху играта по време на мачовете си. Винаги играеше нападателно и никога не изневери на стила си, дори в сблъсъците срещу най-силните отбори в Европа.

Освен на Левски бе треньор още на "Литекс" през сезон 2008 - 2009 г., с който спечели Купата на България, "Анортозис" (Фамагуста, Кипър) през 2010 - 2011 г. и "Ботев" (Пловдив) от началото на 2013 г. Национален селекционер на България през 2007, 2009 и 2010 г.